پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
آرشيو خبري


درمان تومورهای چشمی و مغزی 55 بیمار با روش رادیوتراپی داخلی
تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است و سرطان چشم تومورهای مربوط به چشم و قسمت‌های مرتبط با آن را شامل می‌شود. چنانچه این بیماری­ها به موقع تشخیص داده شوند، نتایج درمان امیدوارکننده است؛ در غیر این صورت تومور به سایر اندام­ها سرایت می‌کند.
 ٠٨:٢٩ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
استفاده از گیاهان برای کاهش بیماری سندروم ساختمان
گیاهانی که در خانه قرار داده می‌شوند فقط برای زیبا شدن خانه نیستند، بلکه هوای داخل خانه را هم تصفیه می‌کنند و از طریق فیلتر کردن آلاینده­های هوا، کیفیت هوای داخل ساختمان را به طور چشمگیری بهبود می‌‌بخشند و فضای زندگی را از آلودگی ها پاک می‌کنند. این خواص می­تواند تضمین کننده یک خواب سالم نیز باشند.
 ٠٨:٢٨ - 1395/12/21 - نظرات : ١متن کامل >>
جوهر زیستی با توانایی چاپ بافت‌های زنده
محققان دانشگاه بریستول با ساخت یک نوع جوهر زیستی موفق به چاپ اندام و بافت‌های زنده انسانی شدند و بر این باورند که این جوهر زیستی جدید می‌تواند بافت‌هایی را چاپ کند که با سلول‌های بدن سازگار بوده و قابلیت پیوند با بافت‌های زنده بدن فرد را دارد.
 ٠٨:٢٧ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آجیل می تواند رشد سلول¬های سرطانی را مهار کند
خبر خوبی از متخصصان تغذیه منتشر شده است. آخرین تحقیقات متخصصین علوم تغذیه در دانشگاه فردریک شیلر آلمان نشان می¬دهد که مصرف آجیل می¬تواند رشد سلول¬های سرطانی را مهار کند.
 ١٤:٢٨ - 1395/12/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابداع یک محیط کشت جدید برای کشت بهینه جلبک
دانشمندان از مدت¬ها قبل به پتانسیل ریز جلبک¬ها برای کمک به تولید سوخت زیستی و دیگر مواد شیمیایی با ارزش پی برده بودند. با این حال، دشواری و هزینه¬های قابل توجه کشت ریز جلبک¬ها در برخی از روش¬ها مانع توسعه بیشتر این فن آوری گردید. از این رو محققان همواره به دنبال توسعه یک تکنولوژی جدید برای کشت و برداشت کارآمد از ریز جلبک هستند.
 ١٤:٢٦ - 1395/12/18 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir